Airius
Destratyfikacja - brakujący element
systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji!
Darmowe konsultacje

Gdzie stosujemy?

Wysokie obiekty

W każdym budynku lub przestrzeni o wysokości od 2,5m do 38m, która jest chłodzona lub ogrzewana, czy też w każdym budynku lub przestrzeni, która wymaga kontroli środowiska dla pracowników, asortymentu lub urządzeń. Wszędzie tam, gdzie chcemy oszczędzać energię i pieniądze, optymalizować wydajność systemów HVAC, poprawiać kontrolę środowiska i poziom komfortu, oraz dążyć do redukcji emisji dwutlenku węgla.

W Wielkiej Brytanii najwięksi sprzedawcy detaliczni tacy jak Morrisons, Tesco, Sainsbury oraz John Lewis wykorzystują destratyfikatory AIRIUS dzięki którym zużywają znacznie mniej energii potrzebnej do ogrzewania i chłodzenia. Na całej powierzchni swoich sklepów wyeliminowali gorące i zimne miejsca, zwiększając jednocześnie poziom komfortu pracy zamrażarek i chłodziarek ( wydłużanie czasu przestojów, zapobieganie parowaniu oraz skraplaniu na drzwiach lodówek, szybkie osuszanie wycieków na podłogach, regulacja kwestii drenażu kondensatu) bez wpływu na parametry działania lodówek i zamrażarek otwartych ( Morrisons w 2007 wykazał zmniejszenie stratyfikacji temperatury w korytarzach z chłodziarkami od 6-8 st. do 1-2 st. ). Od tego momentu Morrisons wprowadził destratyfikatory AIRIUS do wytycznych projektowych we wszystkich swoich sklepach. Także marynarka wojenna USA przeprowadziła własne badania, które wykazały zmniejszenie o 40 procent zużycia energii w dwóch obiektach wykorzystujących destratyfikatory AIRIUS.

 

Destratyfikacja skuteczna jest także w pomieszczeniach nieogrzewanych i nieklimatyzowanych, takich jak magazyny i fabryki. Ogromne ilości ciepła generowane przez maszyny, procesy i ludzi mogą zalegać w przestrzeni dachowej. Ciepło to może być recyrkulowane aby oszczędnie poprawić temperaturę na poziomie podłoża. W obiektach nieklimatyzowanych może również przynieść korzyści w miesiącach letnich, ponieważ w wyniku skutecznego i ciągłego przepływu powietrza przez skórę następuje u ludzi naturalny efekt chłodzenia wyparnego, zmniejszając temperaturę ciała przez parowanie potu. Ponadto, wyrównanie temperatury powietrza wewnętrznego poprawia także komfort cieplny.

Oprócz magazynów, fabryk i discountów spożywczych, destratyfikatory AIRIUS stosuje się w wielu innych miejscach, np. takich jak: baseny, szklarnie, centra handlowe, salony samochodowe, centra rozrywki, budynki użyteczności publicznej czy kościoły. W basenach odnotowuje się wymierne obniżenie kosztów ogrzewania wody basenowej przy jednoczesnym usuwaniu toksycznego chloru gazowego z powierzchni wody w basenach. Eliminowany jest również uciążliwy problem kondensacji pary wodnej pod sufitem, często spotykany również na krytych kortach tenisowych oraz halach sportowych.

Stosowane w szklarniach destratyfikatory mają ogromny wpływ na zakwitanie roślin. Poprawiają cyrkulację powietrza w obrębie całej przestrzeni z sadzonkami, eliminując nieproduktywne zimne kąty, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów ogrzewania. Mogą pozwolić na zmianę cyklu zakwitania w szklarniach, w wyniku czego produkty mogą być oferowane poza normalnymi porami dostaw.

 

„System destratyfikujący zredukował nasze koszty energii o 26% i zwrócił się w ciągu jednego sezonu zimowego. Urządzenia zwiększyły cyrkulację powietrza w obrębie całej przestrzeni z sadzonkami, eliminując nieproduktywne zimne kąty oraz zwiększyły u nas wzrost roślin zimą. Nasze posadzki betonowe i chodniki stały się przechowalnią ciepła, oddając je w nocy. W rezultacie stała temperatura zwiększyła nasze zimowe uprawy roślin w sposób, jakiego nigdy przedtem nie widzieliśmy. Kalie kwitły o 25% intensywniej niż w poprzednich miesiącach zimowych, a nasz filodendron znacznie urósł. Teraz zainstalowaliśmy ten system we wszystkich naszych szklarniach.”

Kelly Grummons – Główny ogrodnik, Timberline Gardens.

 

Czyste powietrze

Destratyfikatory PHI zabijają bakterie, wirusy, grzyby, drobnoustroje a w szczególności usuwają brzydkie zapachy i inne znajdujące się w powietrzu zawiesiny. PHI usuwają również do 90% lotnych związków organicznych z otoczenia, co oznacza optymalizację jakości środowiska wewnętrznego . Wszystkie rodzaje emisji LZO są usuwane przez jednostkę.

Ponadto ciche i łatwe w utrzymaniu PHI wyeliminują do 99% tak pleśni, grzybów, drożdży i bakterii, jak również pyłków, węglowodorów, amoniaków, ketonów, spalin i oparów farb.

 

Przykłady zastosowań:

Szpitale, klasy szkolne, restauracje, stołówki , przetwórnie spożywcze, fabryki leków, sale operacyjne i zabiegowe, poczekalnie, przedszkola, szatnie, siłownie, kluby sportowe, domy seniora, obiekty obronne, samoloty, jachty i łodzie, sale wykładowe, zakłady przetwórstwa mięsnego, zakłady przetwórstwa warzyw, zakłady przetwórstwa zboża.

 

Zdjęcia z realizacji

(kliknij, aby przejść do konkretnej galerii) 

 

Poznaj naszą ofertę >>