Airius
Destratyfikacja - brakujący element
systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji!
Darmowe konsultacje

Airius

airius-womanŚwiatowy lider destratyfikacji powietrza


Destratyfikatory powietrza amerykańskiej firmy AIRIUS to nowoczesne i innowacyjne urządzenia, które dzięki swojej nowatorskiej, opatentowanej budowie umożliwiają uzyskanie nawet 50% oszczędności energii cieplnej i 30% energii elektrycznej. Gama destratyfikatorów Airius to seria urządzeń, poczynając od Modelu 10 o mocy 12W a kończąc na Modelu 125 o mocy 400W, których wysokość montażu wynosi od 2,5 m do 38 m.

Obecnie na całym świecie pracuje ponad 75 000 tych urządzeń w takich krajach jak USA, Kanada, Australia, Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Belgia, Szwajcaria, Słowenia i Austria.

Każdego miesiąca, na całym świecie instaluje się ponad 1000 nowych destratyfikatorów Airius.

 

Nagrodzona innowacyjność

ahr-expo

 

 

W styczniu 2014 Destratyfikatory Airius otrzymały prestiżową nagrodę „The 2014 AHR Expo Innovation Award” podczas światowych targów AHR EXPO – NEW YORK za innowację w dziedzinie wentylacji.

 

 

 

ee-awards2014

 

 

W kwietniu 2014 roku Airius Europe otrzymał nagrodę za innowacje z zakresu technologii ochrony środowiska „The Energy & Environment Awards 2014″ przyznawaną przez specjalistów z Wielkiej Brytanii.

 

 

 

Airius rozwiązał problem stratyfikacji

Rozwiązanie tego problemu znalazł właściciel firmy Airius, a zarazem konstruktor destratyfikatorów, Ray Avedon który przez 3 lata poszukiwał taniego, efektywnego i niezawodnego rozwiązania problemu stratyfikacji termicznej powietrza. Zainwestował ponad 7 milionów dolarów w zaawansowane badania i symulacje aerodynamiczne aby rozpocząć seryjną produkcję destratyfikatorów w jego fabryce w miejscowości Longmont w stanie Colorado.

Te 3 lata długich poszukiwań, dały doskonały rezultat w postaci serii urządzeń Airius, które skutecznie spychają gorące powietrze spod sufitu kierując je zwartą, laminarną kolumną do poziomu podłogi. Tam powietrze rozchodzi się promieniście wypełniając całą powierzchnię budynku. Następuje całkowite wymieszanie mas powietrza, którego efektem jest eliminacja termicznej stratyfikacji powietrza.

 

Ochrona patentowa

Destratyfikatory AIRIUS objęte są ochroną patentową dotyczącą miedzy innymi:

  • ogólnego kształtu urządzeń,
  • wzoru użytkowego,
  • kształtu i pochylenia krzywizny wewnętrznej kształtującej kolumnę powietrza,
  • kształtu wielołopatowego stojana eliminującego jakiekolwiek wibracje i ruchy turbulentne.

Opracowując destratyfikatory, konstruktorzy kładli duży nacisk na jak najmniejsze zużycie energii pobierane przez silniki elektryczne stosowane w tych urządzeniach. Ta sztuka udała im się całkowicie dzięki współpracy ze światowym liderem w produkcji wentylatorów, niemiecką firmą emb-papst. Wynik – pobór energii wynosi od 12W do 400W w zależności od modelu.

 

 

Firma ebm-papst, poszukując rozwiązań poprawiających akustykę wentylatorów osiowych, zaproponowała wentylatory HyBlade z łopatkami wykonanymi z tworzywa sztucznego o odpowiednio wyprofilowanych krawędziach. Odpowiednie wyprofilowanie polega w tym przypadku na dodaniu do łopatek tzw. wingletu (skrzydełka). Winglet – rozwiązanie znane z budowy samolotów – skrzydełko aerodynamiczne ustawione pod kątem.

W przypadku łopatek wentylatora HyBlade, winglety przyczyniają się do uporządkowania przepływu powietrza ze strony nadciśnienia na stronę podciśnienia. W ten sposób znacznie redukowany jest hałas. Skrót HyBlade pochodzi od słów Hybrid Blade – łopatka hybrydowa. Dla tego produktu oznacza to połączenie dwóch materiałów – aluminiowego rdzenia z powłoką natryskową wykonaną z kompozytu wzmacnianego włóknem szklanym. Jak podaje ebm-papst, HyBlade jest obecnie najcichszym i najlżejszym wentylatorem osiowym dostępnym na rynku, a jego konstrukcja nie odbiega pod względem trwałości od wykonań z łopatkami metalowymi. Łopatki wykazują wysoką odporność na korozję, w tym na słoną mgłę i chemikalia.

 

Dowiedz się co to stratyfikacja >>